לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

סיכום שנת 2020 ומטרות ל-2021

יוהו, הגענו לסוף 2020! אני חושבת שתסכימו איתי ששנת 2020, היא שנת המילניום שכולנו חשבנו ש-2000 תהיה. שנה של תהפוכות, שינויים גדולים ברמה העולמית וגם האישית, שנה שבה למדתי להעריך יותר את מה שיש ולהגיד תודה בכל יום על כל מי ומה שמקיף אותי. זו כבר שנה חמישית שאני מסכמת את השנה שעברה עליי ועל הבלוג, וזה כזה כיף לפתוח בכל שנה את כל הפוסטים הקודמים (הנה הסיכום של שנת 2019, 2018, 2017 ו-2016) כדי לראות איך הבלוג וגם אני התקדמנו.

רוצים אמל"ק? כנסו לסרטון ותוכלו לצפות בסיכום ובמטרות לשנה החדשה

מה היה לנו בשנת 2020

רילוקיישן לאנגליה
רילוקיישן לאנגליה

כיוון שהשנה קרו באמת כל כך הרבה דברים, על חלקם כבר כתבתי ועל חלקם בטח עוד אכתוב בהמשך, סיכמתי את השנה הזו ב-11 נקודות קצרות:

 1. רילוקיישן – השנה הזו לגמרי תיזכר כשנת הרילוקיישן שלנו. בקיץ 2019 קיבלנו את ההחלטה לאשר את ההצעה שדבירי קיבל מהעבודה, והיינו אמורים לעבור בפסח אבל הקורונה דחתה את המעבר לאוגוסט, ואז די במהירות היינו צריכים לסיים לארגן הכל, למצוא בית חדש בשלט רחוק (תודה לאייל) ולעבור. המעבר שינה הרבה דברים בחיים שלנו, לקח לנו כמה חודשים (למעשה עד עכשיו) להסתגל לשינוי, והמרחק מהמשפחה בלי יכולת לנסוע או לקבל מבקרים בגלל הקורונה גם מעיק. אבל אנחנו אומרים תודה על הקיים ולעצמנו שלקחנו את השינוי הזה בשתי ידיים כמשפחה וכולנו דואגים שיהיה לנו פה הכי כיף שאפשר. אתם מוזמנים להמשיך לעקוב במדור 'משפחה ברילוקשיין'.
 2. מאסטרמיינד – השנה המשכנו יחד את קבוצת מפגשי המאסטרמיינד שלנו אחת לחודש, מפגש חברי ומקדם של נשים מעיסוקים מגוונים, לפחות עד שהקורונה הגיעה ואז יצאנו להפסקה שהסתיימה ממש החודש.
 3. פודקאסט גם וגם – בינואר 2019 השקתי את הפודקאסט שלי והחודש אני מתחילה כבר הקלטות לעונה 3! שתפורסם בקרוב. הפודקאסט הגיע עד היום ללמעלה מ-3300 הורדות, וכולל 31 פרקים.
 4. כושר ומדיטציה – אחד הדברים שאישית אני ממש גאה בו זו ההתמדה שלי, עם כל הקושי של ילדים בבית חלק גדול מהשנה, בכושר כמה פעמים בשבוע ובמדיטציה. זה עוזר לי לשמור על פוקוס, אנרגיות גבוהות ולהרגיש בריאה וחזקה יותר, גם נפשית.
 5. וורדפרס – מאז המעבר לוורדפרס באמצע 2019, אני ממש רואה שינוי בבלוג. גם בדרכי העבודה שלי שהשתפרו ונהיו קלות ומדויקות יותר, וגם בכמות הגולשים שמגיעה, בעקבות כך שהתוכן נסרק יותר לגוגל. כמובן שזה כלל גם הרבה עבודת SEO בזמן המעבר ואחריו מצדי, אבל גם הרבה תודות לפלפטורמה.
 6. מוצרים – השנה יצרתי המון מוצרים חדשים לחנות, הוספתי עוד מוצרים של ספקים נוספים וגם החזרתי אותם בחזרה לבעליהם (המעט שנותר במלאי) לקראת המעבר שלנו. זו הייתה שנה שבה הבנתי מה סגנון המוצרים שאני רוצה ליצור, דייקתי את הקטגוריות והגדלתי את המגוון בכל קטגוריה.
 7. וולוג (vlog) – אם ב-2019 כתבתי שהתחלתי והפסקתי להקליט וולוג כי הרגשתי שהאפיק הזה לא מתאים לי, השנה לאחר המעבר לאנגליה הוא לגמרי מתאים לי ואני מאוד נהנית ליצור, לערוך ולתעד את הדרך החדשה שלי.
 8. אטסי (Etsy) – השנה העליתי עוד הרבה מוצרים לאטסי (כרגע כבר מתקרבת ל-100 מוצרים) אבל המכירות עדיין בתחילת הדרך. נרשמתי לקורס עם ליווי שנתי ואני לגמרי נותנת על זה גז.
 9. פוסטים חדשים – השנה העליתי 42 פוסטים חדשים לבלוג (לעומת 25 בשנה שעברה), מרגישה שממש מצאתי את הקצב שלי, את הקטגוריות שמעניינות את הקהל של הבלוג ויש לי עוד עשרות רעיונות לפוסטים בדרך.
 10. מכירות – יש לי טבלת אקסל (מפתיע אה? :)) שמרכזת את כל המכירות שלי בחנויות לפי חודש וגם בהשוואה בין השנים השונות שהחנויות קיימות. השנה הוספתי שורה נוספת של יעדים לטבלה הזו וב-7 מתוך 12 החודשים השנה עברתי את היעד שהצבתי.
 11. קהילת הבלוג בפייסבוק הגיעה ל-3,464 חברים!
 12. לא מספרים – אנשים – כל הסטטיסטיקות שיש באפליקציות השונות ובגוגל אנליטיקס, גורמות לפעמים לתחושת מרחק בין המספרים לאנשים שהם מייצגים, לכן אני רוצה להגיד תודה אישית לכל אחת ואחד מ- 71,060 האנשים שגלשו במהלך 2020 לאתר, וביקרו ב- 126,157 דפים. רובכם הגעתם מחיפוש בגוגל וגם אחוז די גדול הגיעו השנה מהרשתות החברתיות שהתחלתי לתחזק יותר באדיקות.

5 הפוסטים הכי פופולריים בשנת 2020

רשימת 45 פעילויות לילדים בחופש הגדול או מה עושים היום עם הילדים
רשימת 45 פעילויות לילדים בחופש הגדול או מה עושים היום עם הילדים
 1. רשימת 45 פעילויות לילדים בחופש הגדול או מה עושים היום עם הילדים
 2. לוח תכנון ארוחות שבועי + רשימת רעיונות לתפריט
 3. מתכוני אוכל אצבעות (פינגר פוד) – אוכל לתינוקות בגיל 9 חודשים ומעלה
 4. אוכל לתינוקות בגיל 7 חודשים
 5. מסעדה לשישי בערב עם ילדים – רשימת 40 המסעדות המומלצות ל-2020

המוצרים שנמכרו הכי הרבה בשנת 2020

המדריך לארגון חדר המשחקים - ebook
המדריך לארגון חדר המשחקים – ebook
 1. ספר דיגיטלי – המדריך המלא לארגון חדר המשחקים
 2. קורס עיצוב חדר הילדים
 3. ספר מתכונים ארוחות ערב בריאות ומהירות
 4. ספר דיגיטלי – עושים סדר במטבח
 5. מגנט תכנון שבועי לארוחות בריאות – אזל מהמלאי

מה היעדים שלי לשנת 2021?

פרק 10 בוולוג
פרק 10 בוולוג
 1. אתגרים ופעילויות – בשנים הקודמות העליתי מדי שנה 2-3 אתגרים או פעילויות חינמיות שונות לקבוצת הפייסבוק. השקעתי בכל אחת מהן המון ובתמורה – ההיענות וההשתתפות הייתה נהדרת. השנה יש לי כבר מספיק אתגרים מוכנים בקנה, כך שהתכנון שלי הוא להעלות אחת לחודשיים פעילות/אתגר קצרים, בקבוצת הפייסבוק ובאינסטגרם, שיעזרו להורים בקהילה עם סדר, פעילויות לילדים ועוד הרבה מעבר.
 2. מוצרים – השנה אני הולכת ליצור עוד מוצרים חדשים (דיגיטליים ופיזיים) סביב הנושאים של תכנון לילדים ולהורים, יומני טיול, תיעוד ומשחק לילדים וקורסים דיגיטליים חדשים! (אחד כבר בדרך) לכניסה לחנות הישראלית שלי.
 3. אטסי (Etsy) – השנה אגיע ל-200 המכירות הראשונות שלי בפלטפורמה לכניסה לחנות אטסי שלי.
 4. מכירות – בטבלת אקסל שהזכרתי קודם יצרתי כבר אזור חדש ל-2021 והצבתי יעדים שמבחינתי נראים כרגע ריאליים, יחסית למצב השוק ומצב החנויות שלי, מקווה לשבור שיאים ברוב החודשים גם השנה :).
 5. פרסום בבלוג – מעבר למכירות בחנויות, אני רוצה להרוויח משמעותית יותר כסף מפרסום בבלוג, לכן בתקופה האחרונה עבדתי על מודל פרסום חדש בבלוג, שמתאים לעסקים שקהל הבלוג נכון להם, ורוצים ליצור פרסום ירוק-עד איכותי, כל הפרטים כאן.
 6. וולוג (vlog) – המטרה שלי השנה היא להתמיד בפורמט התוכן הזה, השנה אתמיד ואגיע ל-200 המנויים הראשונים בערוץ ול-60 פרקים בערוץ.
 7. פודקאסט – השנה אקליט עוד 10 פרקים חדשים בעונה 3 ואתחיל לעבוד על עונה 4.
 8. קהל הבלוג יגדל – השנה אחצה את קו ה-120,000 גולשים, בעזרת תוכן חדש, רענון ועדכון SEO לתוכן קיים ומתכונים שהולכים לחזור ובגדול לבלוג.
 9. אמאזון – ממש לאחרונה קיבלתי אישור על פתיחת חנות האמאזון שלי והתחלתי ללמוד קורס על ניהול ושיווק בפלטפורמה, המטרה שלי השנה היא להעלות לשם מוצרים ולהתחיל לראות לפחות 50 מכירות ראשונות.
 10. נוכחות והנאה – להיות יותר עם המשפחה, לטייל, להיות נוכחת במעבר שלנו ולקחת את הזמן להתאקלם בסביבה החדשה, בלי להיות לחוצה מהעבודה. להכיר יחד עם הילדים ודבירי מאכלים חדשים, לתעד אותם לבלוג וגם לגמרי ליהנות מכל רגע יחד.

לסיכום

אשמח מאוד לשמוע מכם – מה הדברים שאתם הולכים לעשות השנה?

וגם – האם יש לכם הצעות שיפור עבורי? איזה תוכן אתם הכי אוהבים בבלוג ואיזה מוצרים אתם הכי אוהבים ואילו עוד מוצרים הייתם רוצים שאצור?

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top