משלוחים בתקופה הקרובה יתבצעו במשלוח לנקודות חלוקה שפתוחות או עם שליח עד הבית, עקב ההנחיות, שימו לב בבחירת הנקודה הקרובה לביתכם. מוצרים דיגיטליים יגיעו אליכם ישירות לתיבת הדוא"ל :)

לוח תכנון ארוחות שבועי + רשימת רעיונות לתפריט

כמה אפשר כבר לחדש לילדים את הארוחות במהלך השבוע, וכמה כבר אפשר לתכנן מראש את כל הדברים ולהישאר עם אותו תפריט קבוע (ומשעמם לפעמים..)?
לפעמים בא לנו לגוון, להכניס קצת יצירתיות וספונטניות לתפריט, אבל עדיין לא להשתגע ולעמוד שעות במטבח בהכנות, או להתחיל ללמוד מלא מתכונים חדשים, אלא לעשות את השינוי בצורה הדרגתית עם מנות קלות ומהירות להכנה.

לוח תכנון ארוחות שבועי + רשימת רעיונות לתפריט
לוח תכנון ארוחות שבועי + רשימת רעיונות לתפריט

אז ישבתי עם עצמי, שאלתי חברות ואת קוראי הבלוג בקבוצת הפייסבוק החדשה שלנו, ודייקתי את התהליך השבועי הרגיל שלי לדרך ממש מהירה וקלה ליצירת תפריט שבועי מגוון, אבל מתוכנן מראש, שמאפשר להזמין את הקניה בסופר (או ללכת לקנות) פעם בשבוע בלבד, בלי השלמות שגוררות עוד הוצאות וזמן, ועם זאת – עדיין לשמור על ספונטניות.

לדרך המהירה יש 3 שלבים סה"כ, ואני אלך אתך בהם יד ביד:

שלב 1 - מתכוננים לשבוע חדש

רשימת מנות
פעם שמעתי איזה משפט שאומר משהו בסגנון של "סדר וארגון הם המפתח לספונטניות", ומאז אני באמת משתדלת להכניס כמה שיותר סדר ותכנון מראש בכל תהליך בחיים, כדי להקל עליי כל פעם את המחשבה מחדש של "אז מה נבשל השבוע?" או "מה אכין להם הערב?".
השלב הראשון הוא בדיוק זה – תיעוד ורשימות.

כשהתחלתי לתעד את המנות שאני מכינה בבית (בהתחלה באינסטגרם ואחר כך פה בבלוג) אחת המטרות הייתה בדיוק כזו – לא לשכוח מנות שאהבנו ואפשר להכין שוב.

כדי לתעד לך את כל המנות הביתיות שאתם אוהבים בבית + מנות חדשות שבא לך להכין, אני ממליצה להתחיל לעבוד עם Google Keep. זה כלי ממש נוח לתיעוד של רשימות, ומה שכיף בו זה שאפשר לסמן V על פריט מסוים שבוצע השבוע (מנה שבושלה או מצרך ברשימה שנקנה כבר) ובשבוע שלאחר מכן להוריד את ה-V ולהתחיל מחדש.

אז איך נרשום את כל המנות שלך?
1. ניצור תווית חדשה של בישולים – כדי לרכז לנו במבט זריז את כל הרשימות השונות שתכף נכניס.

תווית חדשה של בישולים
תווית חדשה של בישולים

2 ניצור רשימות חדשות של ארוחות בוקר/צהריים/נשנושי אחה"צ/ערב עם כל האפשרויות שאוהבים בבית + אפשרויות חדשות ובריאות שבא לך להכניס.

ניצור רשימות חדשות
ניצור רשימות חדשות

3. אחרי שיש לנו את כל הרשימות מול העיניים בתווית אחת – נרשום את כל חומרי הגלם של המנות ברשימת קניות אחת (אצלנו בבית אני מזמינה את הירקות והפירות בנפרד, אז פיצלתי לשתי רשימות – סופר וירקן) – וזה מעביר אותנו כבר לשלב השני.

* הערה קטנה (1) – רגע נעצור לנשום – זה אולי נראה מורכב ואפילו מפחיד קצת בפעם הראשונה, אבל חשוב לזכור שאין צורך לעשות את כל הפעולות האלה כל פעם מחדש, אלא רק להוסיף ולערוך עליהן והרשימה הבסיסית כבר תהיה קיימת אחרי הפעם הראשונה שביצענו עכשיו יחד.

שלב 2 - קונים לשבוע

רשימת מכולת ביתית
אצלנו בבית אני כבר שנים מזמינה את הקניות אונליין, כי אני מעדיפה להשקיע חצי שעה בלסמן V על כל המוצרים ברשימה המקוונת שלי (אחרי שתכננתי מה שאני רוצה שנבשל השבוע), לשלוח את ההזמנה, ולקבל את הכל ישר למטבח, מאשר ללכת לסופר ולהתפתות לקנות עוד דברים "על הדרך".
אז הנה שתי הפעולות שאני עושה בשלב הזה:

רשימת מכולת ביתית
רשימת מכולת ביתית

1. אני רושמת כל מה שנגמר ברשימה שיש לי על המקרר / מורידה את ה-V ברשימת הKeep של הקניות (תלוי אם בא לי לתכנן אונליין או לא), ופעם בשבוע, אחרי שישבתי עם עצמי עשר דקות לתכנן את השבוע הקרוב, אני מרכזת את כל הרשימות – זו שעל המקרר / זו שבפלאפון ואת התפריט השבועי – ומזינה הכל לרשימה באתר (אני משתמשת ב-MySupermarket, פשוט כי גיליתי עם הזמן שזה יותר נוח לי לרכז את הקניות שם ואז לעבור עם רשימה מובנית לאתר של השופרסל, מאשר לחפש את הדברים באתר שלהם).

לרכז את הקניות באתר mysupermarket
לרכז את הקניות באתר mysupermarket

** הערה קטנה (2) – אחרי זמן מה, האתר יוצר לי כבר רשימה של מועדפים, דברים שהזמנתי בעבר, אבל.. אני נכנסת אליה רק אחרי שהוספתי לסל את הדברים שאני באמת צריכה – מה שחסר בבית, ומה שאני מתכננת לבשל השבוע.

2. אחרי שביצעתי הזמנה באתר של הסופר, אני מזמינה את כל הירקות והפירות באתר של מושבניק, ומנסה לתזמן את שני האתרים לזמן הגעה שהכי נוח לי לקבל את הקניות (לרוב שני/שלישי אחה"צ).

להזמין את הירקות והפירות באתר חיצוני שמביא מוצרים טריים עד הבית
להזמין את הירקות והפירות באתר חיצוני שמביא מוצרים טריים עד הבית

*** הערה קטנה (3) – הפוסט הזה איננו ממומן, כל ההמלצות פה הן מניסיוני האישי, ואחרי שנים של בדיקה של כלים שונים אונליין.

שלב 3 - מבשלים ומסדרים במקום

אחרי שכל המצרכים הגיעו הביתה, וסודרו במקומם, אני משאירה לי לרוב את הדברים שצריכים להיכנס לבישולים השבועיים על השיש באי במטבח, ומבשלת הכל (או כמה שמאפשרים לי) באחה"צ אחד.

לרוב כשהילדודס שלנו רואים שאני מבשלת ורוצים לשבת לידי, אז את הבנות אני שמה על השרפרפים הגבוהים באי, ואת הקטן בכיסא אוכל שלו, ותוך כדי בישול מנסה להרגיע אותם עם טעימות של מרכיבים חיים, או הסברים על מה שאני עושה, או עזרה עם פעולות קטנות שהן יכולות לבצע בעצמן. זו דרך ממש נחמדה לתת להם להיכנס לעולם המטבח, בלי לבוא כל שנייה לרגל שלי ולהידבק אליה או לדחוף אותי בזמן שאני חותכת או מערבבת משהו… וזה בטח מוכר לך 🙂

מפרידות עלי נענע בזמן שאני מסדרת במקום את הקניות
מפרידות עלי נענע בזמן שאני מסדרת במקום את הקניות

החלק הכי חשוב בשלב הזה הוא לא רק להספיק לבשל הכל ולדעת מראש מה מוגש ובאיזה יום, אלא גם לאפסן את הכל בצורה נוחה במקרר. כמו ששיתפתי בפוסט קודם, המקרר שלנו די קטן יחסית למשפחה של 5 נפשות, וכדי שהכל יכנס בו (קניות+בישולים) צריך לעבוד מסודר. אז אחרי שהתבשילים מתקררים, אנחנו מעבירים לקופסאות ושמים במקרר. השאיפה שלי היא גם לכתוב על כל קופסא מה יש בה עם מדבקה מחיקה (יש משהו באמאזון ששמתי עליו עין וארחיב עליו בפוסט המלצות קרוב, עד שהוא יגיע אליי), אבל גם לסדר הכל אחד על השני עובד סבבה.

המקפיא מסודר יפה יפה
המקפיא מסודר יפה יפה

אז מה למדנו?

השלבים לתכנון שבועי של ארוחות בריאות
השלבים לתכנון שבועי של ארוחות בריאות

רוצים לתכנן את הארוחות בבית בצורה קלה ונוחה יותר?

מגוון מגנטים לתכנון וארגון במטבח
מחכים לכם בחנות הבלוג במבצע מיוחד

לוח תכנון ארוחות מגנטי - מה אוכלים הערב
לוח תכנון ארוחות מגנטי - מה אוכלים הערב

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצים אותי מה חשבתם על הפוסט?

אשמח מאוד לקרוא ולשוחח אתכם פה בתגובות

2 מחשבות על “לוח תכנון ארוחות שבועי + רשימת רעיונות לתפריט”

  1. מיכל טל לוינסון צפרוני

    היי שרון,אני לא מוצאת את חוברת הרעיונות שלך לארוחות ערב,שקבלתי באחת הקניות ממך.תוכלי לשלוח אותו שוב בבקשה?
    תדה רבה,מיכל

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש! רוצה לעצב את חדר הילדים לגמרי בעצמך?

פוסטים אחרונים

ספר דיגיטלי חדש!

ספר - המדריך המלא לארגון חדר הילדים

בספר, תמצאו שפע כלים, רעיונות, השראות ודוגמאות לסידור חדר המשחקים, או אזור המשחקים בחדר הילדים/הסלון, כדי שתוכלו ליישם בצורה קלה וליהנות מחלל מסודר שמאפשר לילדים לשחק וגם ללמוד איך לסדר בעצמם.

 

מחיר: ₪60 

קטגוריות פופולריות

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

שרון גולן, בלוגרית ומעצבת. את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

המשיכו לעקוב גם כאן...

תודה על האהבה

גלילה למעלה