לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

המוצרים שיעשו לכם סדר במטבח כבר היום

מטבח מאורגן וסדר בחשיבה שלנו על הבישולים לשבוע הקרוב יכולים להפוך את המשימה הזו ממטלה מעיקה לחוויה כיפית, כזו שאנחנו יודעים מראש לכמה זמן אנחנו מתוכננים לבצע אותה ויכולים להתמיד בה משבוע לשבוע וליהנות מאוכל ביתי, טעים, שאנחנו גאים שיצרנו.

בעבר כתבתי כבר על איך לעשות סדר במטבח? כמה צעדים מהירים למטבח מסודר והפעם אני רוצה לגעת דווקא בנושא המוצרים בהם אנחנו משתמשים בשביל לשמור על הסדר שלנו.

מה המוצרים שעוזרים ליצור סדר במטבח?

1. לוחות תכנון

אני מאוד אוהבת לתכנן את הארוחות אצלנו בבית, לא בטירוף של כל יום, שעה-שעה, אבל בגדול אני שמחה לדעת רגע לפני שאני מזמינה קניות מה המנות הגדולות שאני רוצה לבשל בשבוע הקרוב, או מה יש לי במזווה ובמקרר שיכול להפוך לתבשיל טעים, כדי שיהיה לי קל יותר במהלך השבוע ולא לאלתר כל יום ובכל ארוחה מה אוכלים. אני נעזרת בלוח תכנון ארוחות שבועי ומתכננת עם הילדות מה לשים להן בקופסת האוכל (עשינו רשימה כללית לשבוע ופעם ב.. אני מעדכנת איתן מה בכל יום בשבוע.

מגנט מה לשים בקופסת האוכל - שמות הילדים
מגנט מה לשים בקופסת האוכל – שמות הילדים

2. רשימת קניות

בין אם אתם כותבים את הרשימת קניות שלכם בגוגל קיפ, מרשימת של הטלפון או על מגנט או לוח תכנון שתלוי על המקרר – עצם התכנון וההתארגנות השבועית היא זו שתעזור לכם לשמור על הסדר ולא לחרוג בקנייה בכל פעם שאתם הולכים לסופר או מזמינים אונליין.

רשימת קניות להדפסה

3. ספר על ארגון המטבח

אחת לכמה חודשים אני עוברת על כל המטבח שלנו, מגירה אחר מגירה, ארון אחר ארון ועושה בדיקה מה לא בשימוש בכלל (וגם לא מתוכנן להיות בשימוש), יוצרת פינות חדשות כמו עדכון פינת הקפה והסנדוויצ'ים (שנוספו לה דברים לקופסאות האוכל של הבנות לאחרונה) ומנסה לשמור את האזורים שבשימוש יומיומי כמה שיותר מסודרים, נקיים ויעילים מבחינתנו. את כל הכללים איך לעשות את הסדר הזה פירטתי בספר הדיגיטלי – עושים סדר במטבח.

ספר דיגיטלי – עושים סדר במטבח

4. סדר במתכונים

דבר חשוב ממש שקרה אצלנו מאז שפתחתי את הבלוג (למי שלא מכירים את הסיפור של פתיחת הבלוג הנה הוא), זה שהבלוג עשה לי סדר במתכונים שאנחנו אוהבים, ואני משתדלת כל מתכון חדש לצלם ולהעלות לפה. מעבר לזה, אני מדי פעם שומרת לי בפינטרסט מתכונים שאני אוהבת לפי נושא כמו מתכוני חומוס, מתכונים טבעוניים לילדים, מתכוני מרקים וממרחים שילדים אוהבים. מקומות נוספים שאני אוהבת לשמור בהם מתכונים זה כרטיסי מתכונים שאני מדפיסה וכותבת עליהם, ומדי תקופה אני מרכזת את המתכונים שלי לספר מתכונים כמו הספר ארוחות ערב בריאות.

כרטיסי מתכונים להדפסה

טיפים של חברי הקהילה

שאלתי את חברי קהילת הבלוג "מה הדברים שמבחינתכם עוזרים לכם לשמור על הסדר במטבח דרך צמצום של דברים למינימום ההכרחי?" ואלו התשובות שלהם:

אליאנה סער להזמין מבחוץ????
למשל הוצאנו את הבלנדר הענק שבקושי נמצא בשימוש, אבל קניתי במקומו נינג'ה קטן וקשוח.

Keren Zinner לצמצם חומרי גלם לאילו שבשימוש יומיומי, לחשוב פעמיים לפני שאני קונה מרכיב חד פעמי, כזה שמשמש למתכון אחד וכנראה ישאר עודף שילך לפח וחבל.

דלית מאיר האמת שהגעתי לא מזמן למסקנה שאם יש מקום בבית שמצדיק החזקה של הרבה פריטים – זה המטבח… נוח לי כשהכל זמין לכל מיני צרכים ולא צריכה להתעכב בבישול כי משהו בדיוק בכיור וכד'. למה לצמצם למינימום?

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top