לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

איך לעשות סדר במטבח? כמה צעדים מהירים למטבח מסודר

כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות סדר במטבח שלנו, לא שהוא כזה מבולגן, אבל למרות שבגדול הכל במקום עדיין כל מגירה שפותחים לא 100% מסודרת, ויש דברים שפשוט לא נגישים או נוחים מספיק לעבודה היומיומית.

כשהתחלתי לחשוב על איך לסדר את המטבח, ואיך לעשות את זה כפרויקט DIY לבלוג, רצו לי בראש מלא מחשבות פינטרסטיות, של ליצור מדבקות מיוחדות, או לגזור מתוך גליל לוח גיר שיש לי בבית עיגולים ולהדביק על צנצנות יפות, ואפילו הלכתי למקס סטוק לקנות את הצנצנות…

איך לעשות סדר במטבח
איך לעשות סדר במטבח

אבל כשהגיע הרגע לעשות את זה יפה – החלטתי שאין מספיק זמן גם לסדר וגם שזה יראה מדוגם כמו שחלמתי, אז הלכתי על הפרקטי – לסדר שיהיה נוח ונגיש וגם ליצור פוסט DIY שלא דורש לקנות שום דבר אלא אפשר לעשות אותו עם מה שיש לרובנו בבית – קופסאות פלסטיק ריקות, צנצנות ומדבקות משרדיות רגילות.

שלב 1: סדר במקפיא

סידור המטבח - המקפיא לפני השינוי

אני מניחה שהמקפיא שלי דומה ללא מעט מקפיאים בבתים אחרים – ערימות על ערימות של ירקות קפואים, לחם, שקיות עם אטבים של מיני קטניות וקמחים ועוד הרבה בלאגן. ועוד אצלנו בבית יש מקרר מיני-משפחתי של 400 ליטר, אז בכלל זה נראה פיצי ודחוס. בגלל זה רציתי לגשת לסדר אותו ראשון.

איך סידרתי?

  1. הוצאתי את כל התכולה לשיש ומיינתי מה בתוקף ומה כבר לא..
  2. כל שקית העברתי לקופסא בגודל מתאים וכתבתי סוג מוצר + תאריך תוקף בדופן הקופסא.
  3. אחרי שכל התכולה הייתה מסודרת בקופסאות הכנסתי למקפיא בצורה מסודרת.

התוצאה הסופית:

סידור המטבח - המקפיא אחרי

שלב 2: סדר בתבלינים

מגירת התבלינים תמיד הרגישה לי כמו אסופה של שאריות. קודם כל, כי אני די מקובעת בסוגי התבלינים שאני משתמשת בהם, ולוקח לי הרבה זמן להיפתח לתבלינים חדשים, וגם כי מרוב יצרנים ואריזות שונות + מזווה שמאורגן נמוך ודורש להוציא כל תבלין כדי לוודא מה יש בו – יוצר מצב מעצבן וגוזל זמן מתהליך הבישול המהיר שלרוב אני מחפשת להגיע אליו.

מגירת התבלינים לפני
מגירת התבלינים לפני

איך סידרתי?

  1. מיפיתי במבט מה סוגי הכלים שאני רוצה שיהיו בכל קומה – בקבוקים, קופסאות גבוהות של אבקות מרק (כן.. יש לי גם כאלה, למרות שלאחרונה לרוב בקושי בשימוש..), תבלינים ארוזים מראש ותבלינים בתפזורת שיעברו לצנצנות החדשות.
  2. כל האריזות הסגורות שאני לא מתכננת להעביר מהם לכלי אחר – כתבתי בחלק העליון שלהן מה יש בפנים כדי שלא אצטרך להוציא כל פעם.
  3. תבלינים שהיו בתפזורת בשקיות שונות – העברתי לצנצנות (החדשות והיפות).
  4. כל הקופסאות וצנצנות התבלינים קיבלו מדבקות עליהן עם כיתוב מה יש בפנים.

התוצאה הסופית:

מגירת התבלינים אחרי
מגירת התבלינים אחרי
היה כיף, והעיקר – שהכל נשאר מסודר גם כמה שבועות אחרי, ונוח לנו יותר לבשל 🙂

אשמח לשמוע ממכם: מה האזורים במטבח שלך שהיית רוצה לסדר? יש לך שיטה מגניבה לסידור? מחכה לתגובה שלך פה למטה 🙂

חדש! ספר דיגיטלי - עושים סדר במטבח

הספר הדיגיטלי 'עושים סדר במטבח – אתגר המינימליזם של קהילת אוכל בריא לקטנטנים' כולל משימות ל-12 ימים, בכל יום משימה חדשה וממוקדת בתחום אחר הקשור לסדר במטבח.

בכל יום מטפלים באזור אחר ויוצרים מרחב נקי ומאורגן. מתאים כפעילות לקראת פסח, אבל לא רק. הספר כולל גם כמה מתנות סופר-שוות וכמה הפתעות, וניתן להורדה מידית כך שתוכלו בלחיצת כפתור לצאת לדרך.

מחיר: ₪36

ספר דיגיטלי - עושים סדר במטבח

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top