לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

קייטנת אמא – איך עוברים חופש גדול עם 3 קטנטנים

וואו איך התגעגעתי לכתוב, כולה 3 שבועות שלא העליתי פוסט אבל ממש היה לי חסר.

טוב, זה לא בדיוק הדבר הכי פשוט לתמרן בין 3 קטנטנים (שכל/רוב היום בבית), עסק פורח ובית שצריך תחזוקה שוטפת. אז הכתיבה לבלוג היא הדבר הראשון בערך שויתרתי עליו, כי הוא לא במשימות החשובות או הדחופות ונדחק הצידה.

זה גם לא שהזנחתי את הבלוג לגמרי, כי אתגר הקיץ בעיצומו (ואתם מוזמנים להירשם פה לאתגר הבא) וכל יום מצטרפים לקבוצה של הבלוג עוד ועוד אנשים ונכון לרגע כתיבת הפוסט אנחנו עומדים כבר על 1460 אנשים! שזה מטורף.

אז הפוסט הזה יהיה יותר יומן מסע שלי ופחות הפוסטים הרגילים של טיפים, מדריכים, מתכונים וכו'..

פשוט לספר לכם איך הקיץ הזה עובר ומה עשינו עד עכשיו.

החלום

לימדתי את הבנות איך לחתוך מלפפונים ועגבניות והן הכינו לבד סלט
לימדתי את הבנות איך לחתוך מלפפונים ועגבניות והן הכינו לבד סלט

אם קראתם את הפוסט שלי לפני החופש על רשימת 45 פעילויות לילדים בחופש הגדול או מה עושים היום עם הילדים, בטח הבנתם שהחלום שלי לגבי החופש הגדול היה ענק. הייתי בטוחה שיהיה לי המון זמן להיות איתן, שנוכל להספיק מלא פעילויות מתוך צנצנת הפעילויות שהכנתי להן ושבכלל נשחזר קצת את התקופה שהן היו קטנות ואיתי בבית. אבל.. אז הגיעה המציאות.

המציאות

אנחנו 25 ימים לתוך החופש והבנות בבית מתחילת החודש (מבחירה שלי), אבל לחיים וללקוחות שלי יש תוכניות אחרות. אז אחרי שבוע בערך שהיו בבית, הבנתי שהשילוב של להשאיר אותן מול הטלוויזיה כל היום + אמא עובדת ברקע ומנסה במקביל לתמרן בין להיות איתן ללעבוד פחות עובד בשבילי ובשבילהן – אז החלטתי להזמין בייביסיטר שכנה שתהיה איתן והשתמשתי הרבה בצנצנת הפעילויות שהכנו להפעלות ביתיות.

לא אשקר ואגיד שהן לא משתעממות מדי שעה בערך, או מבלגנות פה את הבית בזמן שאני מפנה את הראש, אבל אין מה לעשות… אי אפשר לשמור על משטר בזמן שאני צריכה להתרכז בעבודה שמצטברת.

מה שכן, אני בהחלט מנסה ליצור כמעט בכל יום זמן איכות איתן בבוקר, לאפשר להן ליהנות ולשחק יחד איתי ורק אז לצלול לעבודה לכמה שעות, להפסיק לצהריים ואחה"צ עם הילדים ואז לחזור לעבודה.

זה תמרון לא פשוט, אבל כשאני מסתכלת על התמונות אני יודעת שזה לגמרי שווה את זה ושכבר עכשיו שאנחנו כולה בחצי מתוך החופש, וכבר הספקנו לצבור חוויות שוות ביותר יחד ומלא צחוקים.

נכון שלא הכל לפי התכנון הורוד מנצנץ שלי, והיו גם ריבים וכעסים, וגיא שנפצע ובבית כבר שבוע מאז, אבל סה"כ אלו רגעים שלא חוזרים ואני שמחה שאנחנו זוכות לחוות אותם יחד, ואת התכנונים שלי ללכת לבריכה, לים ועוד אטרקציות אנסה להגשים בשבועות הבאים, בעיקר כשגיא יהיה איתנו גם בחופש.

מה למדתי עד עכשיו

  1. שחלומות הם טובים, אבל חייבים להתאים את עצמנו למציאות, ואם המציאות אומרת להתמקד בעבודה או לתמרן ולדייק את המשימות שלי למה שחשוב ודחוף בלבד – אני מתאימה את עצמי ודוחה את השאר לזמן פנוי יותר.
  2. גם כשחופש ורעש מסביב, אפשר (ומומלץ) למצוא איים של שקט וזמן לעצמי.
  3. שאני ממש אוהבת לבלות עם הילדים שלנו וכיף לי שזכיתי לכל כך הרבה זמן איכות איתם עד היום בכלל ובקיץ הזה בפרט.
  4. שזה מעולה להכין בנק רעיונות לבילויים חינמיים בבית, רק חשוב לזכור שלרוב הילדים ימצאו רעיונות למשחקים בעצמם ושווה מאוד לזרום איתם או לתת להם לשחק לבד (3 יחד זה לא ממש לבד, אבל הכוונה בלעדיי).
  5. שחשוב לשקף לבן זוג מתי קשה לי ולאפשר לו לעזור / לכוון אותו לסוג העזרה שאני צריכה ממנו, זה עובד מעולה.
  6. שהאחרים לא ממש יודעים מה אני עושה כל היום, אם עבדתי או הייתי בחופש עם הילדים, וכל עוד בפייסבוק אני משקפת שעסקים כרגיל – הם כרגיל (ואפילו פורחים מתמיד).

מה אתם למדתם בחופש הזה עד עכשיו? שתפו אותי בתגובות פה למטה

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top