לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

איך לסדר את חדר המשחקים תוך כדי משחק

החודש אנחנו בסימן סדר בחדר המשחקים. זה התחיל עם השקת הספר החדש 'המדריך המלא לארגון חדר המשחקים' וממשיך לאתגר שהתחיל השבוע בקבוצות הפייסבוק ובסטורי של קרן בר ושלי ויימשך כל חודש פברואר. אז כחלק מהחגיגה, הזמנתי את נטעלי קרפל לשתף אותנו בדרכים שלה לגרום לילדים לסדר את החדר בשמחה, תוך כדי הכנסת אלמנטים של משחק לתוך התהליך.

איך אפשר להוסיף משחקיות לסידור חדר המשחקים

לסדר, לנקות למיין, להעביר ולמחזר. למה בעצם שנעשה את כל החגיגה הזו לבד? זאת אומרת בלי הילדים? ועוד בחפצים שהם לגמרי של הילדים? בואו נצרף אותם לתהליך, במשחק.

אין כוח עזר יעיל יותר מילדים נלהבים, אין, ויש לי סוד בשבילכם – ילדים אוהבים לסדר.
ילדים אוהבים לנקות, ילדים אוהבים למיין, אבל… הכל תלוי בהגשה, וכאן אתם נכנסים לתמונה וגם קצת אני, זאת אומרת שההסבר עליי והביצוע עליכם.

אז איך גורמים לילדים לסדר את החדר בכיף? 

ניקח את מה שאנחנו רוצים לסדר ונתבל במעט אלמנטים מעולם המשחקים. 
מה זאת אומרת? הנה כמה אפשרויות:

  1. בואו נסדר לפי… – נניח ואני רוצה שהקטנה תסדר את הבובות שלה, אז אני אבקש ממנה לסדר את הבובות במקום לפי סדר היופי/גובה/מחיר או שאבקש ממנה לסדר רק בובות בצורת חיה. בעצם הפכתי את הסדר למשחק. 
  2. כמה זמן – עוד אלמנט מעולם המשחקים שיכול להשפיע על המוטיבציה לסדר הוא הסטופר. בכל סמארטפון יש סטופר ותמיד אפשר גם להקרין את הסטופר מהנייד על מסך הטלוויזיה. הסטופר מכניס תחושת זמן וגם הזדרזות. תמיד נוכל להשוות את משך הזמן שהשקענו בסדר ולראות כיצד אנחנו משתפרים.
  3. תחרות בריאה – אין כמו תחרות כדי להכניס אווירה מותחת! אני מציעה להתחרות ילדים מול מבוגרים ולא ילדים מול ילדים (כי מי צריך ריבים עכשיו?) התחרות יכולה להיות מי אוסף יותר מהר חפצים, מי סידר הכי טוב, מי סידר הכי הרבה.
  4. מפריחים בלונים – ולקינוח, הדובדבן שבמקרה שלנו הפך לבלון. מנפחים בלון, מעיפים אותו לתקרה ו…. עד שהוא פוגע ברצפה צריך לסדר. המטרה היא לסדר כמה שיותר דברים בעוד הבלון באוויר!

C:\Users\Hp\Desktop\WhatsApp Image 2020-01-30 at 16.49.43.jpeg

יש לכם עוד דרכים מעניינות לגרום לילדים לסדר תוך כדי משחק? שתפו בתגובותעל האורחת שלנו - נטעלי קרפל

אני נטעלי, אמא לשלושה ומחנכת של כיתות א-ב. לפני שנכנסתי לעולם החינוך עבדתי כעורכת משנה בתכניות ריאליטי. את הניסיון הקריאטיבי שרכשתי לעולם החינוך. אני אוהבת להוסיף פלפל לכל מה שיבש, אוהבת להפוך דברים משעממים לדברים כיפיים ובד"כ אני עושה את זה ע"י שילוב משחקים. gamification כלומר משחוק בעברית, זה מושג גדול וגם די חדש. זה אומר לקחת אלמנט כלשהו ממשחק ולהכניס אותו לקונספט שהוא לא משחקי. בבלוג הזה תוכלו לקרוא איך להכניס עניין, פלפל ומשחק לשיעורים ולחיים בבית.

מוזמנים לעקוב אחר נטעלי:

נטעלי קרפל

ספר דיגיטלי - המדריך המלא לארגון חדר המשחקים

דמיינו חדר שבו לכל פריט יש את המקום שלו. חדר שבו יש קופסאות אחידות עם תגית/תמונה המעידה על תכולתו. בחדר הזה יש גם צעצועים בתצוגה, שמזמינים לשחק. לא מדובר בחדר סטרילי, אלא בחדר בו קל למצוא את מה שחיפשת וחשוב מכך, קל לשמור על הסדר.

 

בספר, המדריך המלא לארגון חדר הילדים, תמצאו שפע כלים, רעיונות, השראות ודוגמאות לסידור חדר המשחקים, או אזור המשחקים בחדר הילדים/הסלון, כדי שתוכלו ליישם בצורה קלה וליהנות מחלל מסודר שמאפשר לילדים לשחק וגם ללמוד איך לסדר בעצמם.

 

הספר כולל גם מגוון מתנות להורדה – ליצירת סדר ארגון ועיצוב חדר המשחקים.

הספר הינו מוצר דיגיטלי, קובץ בגודל A4 לצפייה במחשב / טאבלט, וכמובן שניתן גם בסלולר.

 

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top