לוגו בלוג אוכל בריא לקטנטנים

פוסט קייטנה – אתגר האיפוק

יש הורים שממש כיף ופשוט להם לבלות עם הקטנטנים במטבח, ויש הורים שיותר קשה להם. אצלנו זה תלוי מתכון וזמן ביום.
לפעמים ממש בא לי לשחק איתם במטבח, אבל הם ו/או אני עייפים כבר, או רעבים, או סתם לא מתחשק – ואז מה שהתחיל כרצון לפעילות כיפית הופך לכעסים ובלאגן, וזה כבר ממש לא כיף..

לכן אחד הדברים שהיו חשובים לי ביצירת הפעילות הזו, היא לקחת את הדברים בכיף, למצוא את הזמן והמתכון המתאימים לכם ולקטנטנים שלכם (או השראה למתכון שתמציאו לבד) – וללכת על זה.

כדי שיהיה לכל הצדדים כיף בפעילות, דבר חשוב לנו ההורים זה לשמור על איפוק.

זו הסיבה שחברתי בפוסט זה לאתר הורימוס, שהעלה פעילות מקסימה וחינמית בנושא הזה החודש.

מספר מילים על איפוק מתוך האימון באתר:

"כולנו מאבדים מדי פעם את הסבלנות שלנו. תמיד נוכל להצדיק את עצמנו ולומר ש-'זה אנושי להתעצבן' ו-'אנחנו רק בני אדם'… וזה כמובן נכון. אבל כשמדובר בילדים שלנו כדאי שלא ניתקע ב- "להיות צודקים"! וגם כשאנחנו כועסים, נצליח לא לאבד את העשתונות.

אז מה עושים?
כדי להצליח לא להתפרץ, גם כשדברים מרגיזים אותנו, אנחנו צריכים לתרגל. האימון באיפוק ישפר את היכולת שלנו לשמור על אווירה נעימה בבית."

ועכשיו לאתגר ולמתכון...

אתגר האיפוק
אתגר האיפוק

כשחשבתי מה להכין לאתגר האיפוק, הייתי צריכה לשנס מותניים, לקרוא לדבירי, ולעשות יחד את הדברים, ככה שגם אם אתחיל להתעצבן ממשהו, הוא שם כדי להרגיע והפוך.

הזמן היה שבת בבוקר, והמצב רוח שלנו אמר – יאללה בוא נכין חלה.. ולחמניות.. ואולי גם מיני המבורגר אם הזמן יאפשר (מאכל מאוד אהוב פה בבית, זה מיני המבורגר בהרכבה אישית). אז נכנסנו לעניינים, הוצאנו את כל המרכיבים, הושבנו את הבנות על הכיסאות הגבוהים באי, את גיא בכיסא אוכל, פינינו את האי מכל הדברים והבאנו את הקיטשן אייד. מתחילים.

מתוך אתגר האיפוק בפרופיל האינסטגרם שלי
מתוך אתגר האיפוק בפרופיל האינסטגרם שלי

אז כמו שמדריכים באימון באתר, חשוב לחשוב על מה הילדים רוצים לעשות באותו רגע, לתת להם פעולות שיהיו להם קלות ונוחות לביצוע, כדי שירגישו מסוגלים לעשות בהמשך עוד פעולות, וכן – לקחת נשימה עמוקה ולהבין שהבית (בעיקר המטבח) הולך להתבלגן, ושהדבר הכי חשוב הוא ההנאה של כל הצדדים ולא אם נצטרך לנקות קצת…

ניסינו את הפעילות הזו כמה פעמים במהלך השבועות האחרונים ואני חייבת לשתף אתכם שזה משתפר מפעם לפעם. כשהבנות יודעות לקראת מה הולכים, מה הן אמורות לעשות ומה לא, הן יותר משתפות פעולה, יותר נהנות (וגם אנחנו) וכן – גם המטבח מתבלגן קצת פחות..

קולעים צמות לחלה
קולעים צמות לחלה

כיוון שניסינו כמה פעמים, ניסינו גם מתכונים שונים, של חלות לשבת, ולחמניות מקמח מלא, ולחמניות קלילות יותר, אז הפעם לא אשים מתכון, כי החשיבות פה היא על הפעילות ולאו דווקא על סוג המתכון.

אגב, אפשר לתרגל איפוק עם כל אחד מהמתכונים של פעילות הקיץ, או כל מתכון שאתם מכינים בד"כ בבית.

​התוצאות הסופיות:

איזו גאווה - החלות מוכנות
איזו גאווה - החלות מוכנות
לחמניות קטנות
לחמניות קטנות

רעיונות במה הקטנטנים יכולים לעזור…

  • ללוש את הבצק
  • ליצור לחמניות או לקשור חלות קטנות

על האורחים שלנו:

הורימוס

אתר תוכן שבמרכזו אימונים להורים. יש אימונים להורים לילדים צעירים ולהורים למתבגרים. הורימוס מאפשר להורים להתאמן ולתרגל בזמן ובמקום שנוח להם. האימונים מאפשרים להתבונן בהורות- להכיר את ההורה שאני, ויש דגשים במטרה לסייע להורים למצא את פתרונות בכוחות עצמם, לקשיים והתלבטויות עם הילדים.הכניסה לאתר והאימונים בהורימוס הם ללא תשלום.בנוסף לאימונים יש מדור של מומחים שכותבים על נושאים שונים ומגוונים, וכולם קשורים להורות

רוצים להכיר את הורימוס יותר טוב? הנה כל הדרכים:

  1. להצטרף לדף הפייסבוק שלהם
  2. לקרוא את כל האימונים והמאמרים המעולים שלהם באתר הורימוס
  3. להתחלת האימון באיפוק יש ללחוץ כאן
הורימוס

אהבתם את הפוסט? ספרו לחברים

פוסטים חדשים בבלוג

קצת עליי

שרון גולן - יוצרת הבלוג

היי, אני שרון גולן, נשואה ואמא ל-3.
את הבלוג יצרתי מתוך אהבה לאוכל ומתוך רצון ליצור מקום בו אפשר ללמוד, ליצור ולשחק עם אוכל והילדים שלנו.
קראו עוד עליי

תודה על האהבה - בלוג השנה

Scroll to Top